Від коронавірусу – на велосипеді. Маршрути безпечного відпочинку

Джерело: ukrinform.ua
Такі маршрути – для туристів на байках – розробляють ледь не в кожній області

Цьогорічний карантинний (і, будемо сподіватися, посткарантинний) літній сезон точно відрізнятиметься від попередніх. Перш за все тим, що плануючи свої відпустки, українці сьогодні думають про відпочинок удома, а не в далеких краях. Бо коли ще ті кордони відкриють… А по-друге, вимоги безпеки спонукають під час літнього відпочинку триматися подалі від масових скупчень людей, уникати закритих просторів, зокрема, поїздів і туристичних автобусів. Тож багато хто звернув свої погляди на велотуризм.

Мода на нього в Україні набирає обертів уже не перший рік, та схоже, саме нинішнього літа тут можна сподіватися справжнього буму: нові маршрути для двоколісних залізних коней розробляють ледь не в кожній області. Кореспонденти Укрінформу дізнавалися, де – найцікавіші.

ХЕРСОНЩИНА: ВЕЛОСИПЕД ДО МОРЯ ДОВЕЗЕ?

На Херсонщині промаркованих туристичних велосипедних маршрутів немає. Проте тут є групи, де спілкуються велосипедисти, які домовляються про спільні подорожі регіоном.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів голова громадської організації «ВелоХерсон»Ярослав Концевий.

«Пріоритет нашої організації «ВелоХерсон» є не туризм, а велосипед, як особистий транспорт у межах міст. Це люди, які їдуть велосипедом на роботу або у справах.

Але так само ми організовуємо й туристичні виїзди, тому що власне велотуризм у нас як такий відсутній, промаркованих туристичних велосипедних маршрутів у Херсонській області не існує. У нас є один маршрут, який розробили ще у 2016 році – від Херсона до Білозерки, але він існує лише онлайн, промаркований так і не був», – розповідає Ярослав Концевий.

Хоча в області, каже він, багато цікавих місць, об’єктів, до яких можна організувати такі велоподорожі. Днями якраз був воркшоп, на цю тему – обговорювали можливі рекреаційні та туристичні маршрути. Це стосується, зокрема, і передмістя Херсона, узбережжя Інгульця, степових зон, маршрутів уздовж річки Вірьовчиної.

Проте далі йде багато «не» – зелений екотуризм і активний відпочинок не розвиваються, немає маршрутів, інфраструктури, все тримається на ініціативі окремих людей.

«У нас ніхто не влаштовує велосипедні екскурсії на комерційній основі, щоб можна було приїхати, взяти в оренду велосипед і поїхати маршрутом на екскурсію. Навіть немає куди порадити туристу звернутися з таким», – ділиться голова громадської організації.

А так велосипедисти кооперуються – домовляються про спільні подорожі. І завжди знаходяться напарники, каже Ярослав Концевий. Їздять велосипедами навіть на море чи на Рожеві озера. Звісно, ця подорож не кожному під силу.

«Популярним є маршрут на море – люди виїжджають зранку в суботу з наметом, це займає близько 5 годин часу, щоб доїхати до узбережжя, там можна провести суботу-неділю, і повертатися. Але таке, звичайно, під силу не кожному – це 100 кілометрів», – розповідає Ярослав Концевий.

Читати повністю за посиланням https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/3026408-vid-koronavirusu-na-velosipedi-marsruti-bezpecnogo-vidpocinku.html


Залишити відповідь