Голландський дизайнер створив повітроочищувальний велосипед

Голландець Дан Рузегаард, який мешкає у Китаї, створив велосипед, що всмоктує забруднене повітря і вивільняє очищене в хмарі навколо велосипедиста.

Про це стаття  hromadske.ua з  посиланням на The Guardian.

Зазначається, що ідея виникли, коли у 2013 році дизайнер спостерігав за смогом з вікна свої квартири у Пекіні.

Тоді він сконструював модель повітроочисної вежі, яка стала успішним стартапом на Kickstarter. Вежу відкрили у громадському парку в Тяньцзіні. Вежа використовує позитивну іонізацію для видалення твердих частинок з навколишнього повітря, і виштовхує очищене повітря через вентиляційні отвори.

Ту ж технологію «пилососа» дизайнер застосує і на велосипедах.

Зазначається, що Пекін і Тяньцзінь – лише два з 300 китайських міст, де показники забруднення повітря за даними Greenpeace значно перевищили норму в 2015 році.

Понад 1,6 млн людей щороку вмирають в Китаї від токсичного повітря, а в грудні від «airpocalypse» страждали 460 мільйонів людей, коли рівень смогу в 6 разів перевищував щоденні норми ВООЗ.

Польоти було скасовано, школи закрито, в 24 містах по всьому Китаю було оголошено надзвичайний стан через «екстремальний смог», пише видання.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляла про те, що у світі щороку гине 1,7 млн дітей через забруднення довкілля.

Фото: Studio Roosegaarde

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *