Паспорт місцевого туристичного велосипедного шляху «Степова пектораль»: м. Мелітополь – с. Семенівка – с. Тамбовка – Камяна Могила – смт. Мирний – с. Рівне – м. Мелітополь

Назва маршруту: «Степова пектораль»

Географічний район маршруту: Мелітопольський район, Запорізька обл.

Номер / колір знакування: №1, Червоний

Призначення: рекреаційний, реабілітаційний

Спосіб пересування: велосипед

Довжина маршруту: 27 км

Перепад висот (м):  немає

Середня тривалість пересування: 4 год.

Короткий опис маршруту. Веломаршрут М1 починається біля майданчику заводу «Рефма» м. Мелітополя, де ми перетинаючи вул. Інтеркультурну в районі початку мосту (біля знаку «Мечеть») спускаємось в долину річки Молочної, де Ви вже побачите марковану частину маршруту. Далі спускаємось в долину річки Молочної та рухаємось вздовж її правого берега в північно-східному напрямку. Маркери червоного кольору будуть зустрічатись на найскладніших в орієнтуванні частинах маршруту (мал. 2). Через 3,5 км з правого боку буде видно газопровід та міст через р. Молочна. Увага! Ні в якому разі не перетинайте міст, а продовжуйте рух згідно запропанованого маркування. Наш веломаршрут проходить по мальовничим місцям долини річки, де Ви зможете насолодитись чистим повітрям, запахом духмяних трав, а любителі бердвортчингу будуть мати змогу побачити сграйки диких птахів (зокрема фазанів). Через 5,5 км Вас чекає с. Семенівка, де маршрут буде проходити головною вулицею села. Село Семенівка знаходиться на правому березі річки Молочна, вище за течією на відстані 0,5 км розташоване с. Тамбовка. Саме через с. Семенівку у напряму с. Тамбовка проходить наш маршрут. Поруч з с. Тамбовка, на протилежному березі Молочної річки, знаходиться Старобердянське лісництво – один з найстаріших в Україні лісових масивів у степовій зоні, закладений Й. Й. Корнісом в 1846 році. У лісництві ростуть більше 165 видів  деревних і чагарникових порід, багато з яких екзотичні для України, мешкають 40 видів звірів і 50 видів птахів. У 1974 році лісництво оголошено державним заказником.

Нарешті через 4 км подорожі ми вже бачимо Національний історико-археологічний музей заповідник «Кам’яна Могила».

Кам’яна Могила – унікальна пам’ятка геології і археології. Це пісковиковий пагорб, в гротах і печерах якого містяться кілька тисяч петрогліфів – наскальних малюнків стародавніх людей, що жили і кочували в приазовських степах багато тисячоліть. Кам’яна Могила – єдине місце в світі, де зосереджені малюнки, датовані настільки широким історичним діапазоном: від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя (24-20 тис. до н.е. – 10-12 ст н.е). Після відвідування Кам’яної Могили наш маршрут проходить через смт. Мирний та с. Рівне в бік міста згідно дорожніх знаків.

Закінчити маршрут ми пропонуємо біля північного в’їзду в м. Мелітополь (700 метрах на північ) і відвідати страусину ферму «Страус-Південь». Мелітопольська страусина ферма є пам’яткою міста і однією з найбільших страусиних ферм на Україні. Окрім страусів на фермі мешкає близько 50  видів тварин і птахів.

 

Туристично-рекреаційний веломаршрут «Степова пектораль» М 2

Паспорт місцевого туристичного велосипедного шляху «Степова пектораль»: м. Мелітополь – с. Вознесенка- с. Сосновка – Камяна Могила – смт. Мирний – с. Рівне – м. Мелітополь

Назва маршруту: «Степова пектораль»

Географічний район маршруту: Мелітопольський район, Запорізька обл.

Номер / колір знакування: №2, Синій

Призначення: рекреаційний, реабілітаційний

Спосіб пересування: Велосипед

Довжина маршруту: 35 км

Перепад висот (м): немає

Середня тривалість пересування: 5 год.

 

Короткий опис маршруту. Велосипедний шлях М2 невисокої складності та середньої протяжності призначений для рекреаційних (реабілітаційних) подорожей.

Веломаршрут М2 починається біля майданчику заводу «Рефма» м. Мелітополя, де перетинаючи вул. Інтеркультурну в районі початку мосту (біля знаку «Мечеть») спускаємось в долину річки Молочної та продовжуємо подорож, але вже по лівому берегу річки. Під час подорожі Ви побачите мальовничі ландшафти долини річки Молочної. Велосипедний маршрут М2 не має різкого перепаду висот та складних ділянок, тому до участі у подорожі на велосипедах – тандемах можуть долучитись люди з обмеженими можливостями та маленькі діти. Вздовж лівого берега річки Молочної подорожуємо до с. Вознесенка. Через село проходить автомобільна дорога Т 0401 (Костянтинівка-Вознесенка-Новопилипівка-Зарічне), якою ми рухаємося до с. Соснівка. Якщо Ви вже втомились від подорожі, пропонуємо відпочити в садибі сільського зеленого туризму «Соснівський бурштин» вул. Скіфска 38/3. Щирий господар садиби Геннадій Аверін запропонує Вам смачні страви української кухні, відкриє секрети  апітерапії  і бджільництва та пригостить справжнім лісовим медом. Біля с. Соснівка знаходиться алея з 22 дубів, посаджених менонітами у другій половині XIX століття. Тут зберігся будинок перших менонітів. До революції алея була місцем відпочинку заможних людей. Щотижня тут грав духовий оркестр, а в кінці алеї знаходився ставок, яким можливо було прогулятися на човні. Зараз дубова алея охороняється державою як пам’ятка природи. Через дубову алею виїжджаємо до с. Новопилипівка та через 1,5 км Ви побачите поворот на смт. Мирний де нас чекає Кам’яна Могила.

Кам’яна Могила, феноменальна сама по собі в людському розумінні. Вона давніша за Стоунхендж, єгипетські піраміди та всі зікурати Півночі. Тому й була вона протягом багатьох тисячоліть «Меккою» стародавніх жерців Великого Степу, які залишили тут сакральні знаки своєї релігії. Тому Ви маєте можливість залишитись в садибі сільського зеленого туризму «Алея троянд» смт. Мирний, вул.Карла Маркса, 10 і насолодитись заходом над Українським Стоухенджем.

 

Залишити відповідь