У Сіднеї збудували Дім-Джунглі з рибною фермою та городом на даху

Джерело: https://hmarochos.kiev.ua/2020/09/13/u-sidneyi-zbuduvaly-dim-dzhungli-z-rybnoyu-fermoyu-ta-gorodom-na-dahu-foto/

Фото: Murray Fredericks

Архітектурна майстерня CplusC спроєктувала у Сіднеї, Австралія, будинок із городом на даху та аквапонічною системою, яка включає маленьку рибну ферму, повідомляє Dezeen.

The Jungle House (Дім-Джунглі) – це будинок директора майстерні та його родини. Старий аварійний дім, що стояв на його місці, довелося знести і збудувати новий, який мав би бути подібний у плані та масштабі, згідно з проєктом реновації.

Нову споруду зробили з використаних матеріалів. На бічному фасаді встановили сонячні панелі.

Вікна, які розміщено там само, де були вікна старого будинку, обрамили штучно кородованою сталлю. Віконні отвори на нових місцях позначено рамами з металу з білим глянцевим напиленням.

Система на даху збирає дощову воду для невеликого вузького басейну з окунями. Рибний ставок розміщено між стінами подвійного фасаду. Насичена азотом вода з рибного ставка зволожує та удобрює городину. Залишки води потрапляють у резервуар під землею, фільтрується та знов потрапляють до рибного басейну.

Рослини також ростуть у вазонах, вмонтованих у проміжку між зовнішніми стінами фасаду. Вони одночасно прикрашають екстер’єр та інтер’єр будинку.

Передбачалося, що мешканці будинку зможуть їсти рибу, фрукти й овочі, які самі вирощують. Та, на жаль, аквапонічна система вже встигла постраждати від сильних пожеж в Австралії. Шар попелу вкрив басейн із рибою, і всі окуні померли. Нову рибу зможуть запустити до резервувару лише наступної весни.

Замість паркану – зелена решітка, вздовж якої висадили ліани маракуї. Коли маракуя виросте, сусіди і перехожі зможуть зривати фрукти.

На нижньому поверсі є гараж, де родина зберігає свій автомобіль – звісно, електричний.

Залишити відповідь